Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Project Cars Geliştiricisi Video Oyun Konsolu Üzerinde Çalışıyor

 
Project Cars ve Need for Speed: Shift oyunlarının arkasındaki stüdyo Slightly Mad Studios "Mad Box" adlı bir video oyun konsolu üzerinde çalışıyor. Stüdyonun CEO'su Ian Bell twitter üzerinden duyurdu.

"Mad Box nedir? Şimdiye kadar yapılmış en güçlü konsol... Kelimenin tam anlamıyla 'Mad/Çılgın'. 4K mı istiyorsun, 60 FPS'te VR mı istiyorsun? Oyunlarını bu konsol üzerinde geliştirmek için bedava bir motor mu istiyorsun? Hepsine sahipsin."
 
Variety ile bir röportaj gerçekleştiren Ian Bell konsol hakkında biraz daha bilgi verdi. Ian Bell tarafından belirtilene göre, Slightly Mad Studios çoğu büyük VR cihazlarını destekleyecek, 120 FPS'te oyun çalıştıracak ve şu anki çok hızlı PC'lerden iki yıl önde olacak güçlü bir konsol yapmak istiyor. Ian Bell ayrıca fiyatının yeni nesil konsollar ile rekabetçi olacağını ve çok sayıda yatırımcının daha şimdiden konsol ile ilgilendiğini belirtti. Her şey yolunda giderse üç yıl içinde satışa sunulması bekleniyor.  

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Game Informer Project Cars 2 Project cars slightly mad studios yarış off-road indie bağımsız pc ps4 xbox one
Blazing Chrome ‘Aşama 4-1’ Oynanış Videosu IEM Katowice Avrupa Minor 16 Ocak'ta Başlıyor!
Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.

Mutlak.Sıfır

8.1.2019 13:31:15

0
İnsanların fikir ve görüşlerine saygısız bir insna olduğunu belli ediyorsun şu yorumunla zaten. Bu kadar sığ bir insana cebap yazmak bile azap gibi geliyor bir insana git büyü öyle gel hadi. Blok.

BSC Misafiri

7.1.2019 14:46:57

0
İnşallah dediklerini yaparlar heyecanlandırıyor bu tür gelişmeler insanı

BSC Misafiri

6.1.2019 10:48:36

0
Rahatsız mı oldun fanboycuk az ötede ağla

gamerasi

5.1.2019 12:27:31

0
Şu rahatsızın mesajların her yerde görmekten gına geldi.

BSC Misafiri

4.1.2019 16:17:41

0
Bir tarafta sonynboylar bir tarafta xboylar, böyle haberlerde yorumları okumak çok keyifli. 2 tarafta babasının malıymış gibi savunuyor konsollarını ama 2 side ellerinde mükemmel bir nimet olduğunu bilmiyor:D Çekirdek kola isteyen var mı?? Birisi de kapitalizm falan yazmış ahaha:D Kardeşim ne bu kavga ne bu en ufak haberde birbirinize sallama. Kendinize gelin yahu. 3-5 oyun için neden birbirinizi kırıyorsunuz. Gerek var mı?? Ergenlerin Marvel Dc savaşına mı döndü bu rekabet?? Nedir bu birbirini gömme furyası??

deadlight54

4.1.2019 14:50:28

0
Ian Bell fazla iddialı konuşmuş, dediği gibi çıkmazsa İnternette fena gömerler. Valve bile Steam Machine denemesi yaptı fakat tutmadı. Bence Atari ve Sega yeni konsol geliştirseler, güzel bir rekabet ortamı oluşur.

aterikasedi

4.1.2019 01:05:51

+3
Bence büyük balon olacak bu proje.

BSC Misafiri

4.1.2019 00:21:08

+1
O konsolu ateşleyecek oyunlarla gelirlerse tutar gelmezse tutmaz. Salt güç başta hoş görünsede onu iyi kullanmayınca anlamı kalmıyor. Mario, Pokemon, TLoU, Forza Horizon benzer vazgeçilmez birşeyler yaratacak stüdyolara ihtiyaçları var. Bunu yapamayacaksan bu işlere hiç girmeyeceksin. Birde arkan sağlam olmalı. Maddi güç bu sektörde artık çok önemli bir yer tutuyor. Sega bu yüzden konsol işinden çekildi.

Manhunt Three

3.1.2019 23:10:02

0
quote:

Orjinalden alıntı: Watton1 <blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır En güçlü olunca oyunlarda daha iyi grafik ve daha iyi bir stabilite yakalıyorsun. Üstelik Freesync desteği de olunca yırtılmalar, kırılmalar, dalgalanmalar daha az oluyor, bir Playstation 4 oyun parasına 1 yıllık Gamepass aldım 287 tl verdim (tam hatırlayamadım şu an o civarlardaydı), aylık 12 tl Ea Access veriyorum. Bu sayede hem Fifa oyunlarını hem de Microsoft'un XBox ve Pc'ye özel getirdiği oyunları full hd çözünürlükte, yüksek fps'li şekilde, ultra grafik ayarlarında koltuğuma yatarak oynuyorum. Ve bütün bu oyunları oynarken BAZI KONSOLLARDA olduğu gibi konsol kanatlanıp uçacak kadar ses çıkartmıyor. Belki bir Gow oynayamadık ama yüzlerce oyuna binlerce tl vermeden oynayabiliyoruz. &lt;img src="http://forum.donanimhaber.com/image/smiley/lol.gif" align="middle" border="0" alt=""&gt;</blockquote> Arkadaş Delimi ? XD İşte kapitalizm bir kölesi ne kadarda gururla anlatıyor köleliğini zincirlenmiş zahip olduklarıyla haberi yok yazık
Adam konsolu ile oyun oynuyorum diyor ne bu laflar ? Ps ve Pc oyuncuları farklı mı o zaman ? Nasıl bir bakış açısı bu ?

Thejoker58906

3.1.2019 17:46:58

+1
bir önceki nesil oyunlarını oynamadıgından yeni sanıyor oynuyor galiba yüzlerce oyun başka türlü olamaz çünkü oyun yapımcısının konsol yapıyor olması da ayrı bir saçmalık senin etin ne budun ne de konsol yapıyoruz diyorsun bunu rockstar games söylese neyse diyeceğim ama slight mad studios kim oyun oynayan insanlardan 10 kişiye sor 8-9 kişi bilemez yani

Mutlak.Sıfır

3.1.2019 17:44:32

0
Arkadaş burası oyun, konsol sitesi kapitalizm geyiklerini konuşacaksak başka yerde konuşalım detaylıca ama soru sordun cevap verdim. Spruyu beni eleştirmek için mi sordun?

Mutlak.Sıfır

3.1.2019 17:28:39

+2
En güçlü olunca oyunlarda daha iyi grafik ve daha iyi bir stabilite yakalıyorsun. Üstelik Freesync desteği de olunca yırtılmalar, kırılmalar, dalgalanmalar daha az oluyor, bir Playstation 4 oyun parasına 1 yıllık Gamepass aldım 287 tl verdim (tam hatırlayamadım şu an o civarlardaydı), aylık 12 tl Ea Access veriyorum. Bu sayede hem Fifa oyunlarını hem de Microsoft'un XBox ve Pc'ye özel getirdiği oyunları full hd çözünürlükte, yüksek fps'li şekilde, ultra grafik ayarlarında koltuğuma yatarak oynuyorum. Ve bütün bu oyunları oynarken BAZI KONSOLLARDA olduğu gibi konsol kanatlanıp uçacak kadar ses çıkartmıyor. Belki bir Gow oynayamadık ama yüzlerce oyuna binlerce tl vermeden oynayabiliyoruz.

Deswaaa

3.1.2019 16:38:06

+4
quote:

Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır Xbox One X hem güç olarak, hem sessizlik olarak hem de oyun olarak kullandığım en iyi oyun cihazlarından birisidir. Kullanmayan bilemez gayette kendine çekecek bir sürü güzel özelliği var.
Kendini böylemi kandırıyorsun şimdi de

Persona_Non_Grata

3.1.2019 15:53:44

+2
En azından çöpbox tan fazla satacağı kesin

Watton1

3.1.2019 15:48:40

+2
quote:

Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır Xbox One X hem güç olarak, hem sessizlik olarak hem de oyun olarak kullandığım en iyi oyun cihazlarından birisidir. Kullanmayan bilemez gayette kendine çekecek bir sürü güzel özelliği var.
ne oluyorki en güçlü olunca anlamadım ben spencer evine gelip oyunmu oynuyor xD

William Munny

3.1.2019 15:43:02

0
bu seni elbette mutlu ediyordur..sizin kullanımızla ilgili bir fikrim olmadı zaten, sadece hali hazırda en güçlü konsol ibaresi olan X Box One X e yakın bir örneklendirme yaptım

Source

3.1.2019 15:32:17

+1
Rekabet oyuncular açısından iyi ama karşısında Microsoft ve Sony gibi devler varken oyun yapımcılığından konsol yapımcılığına soyunmak neden? Umarım başarılı olurlar..

Mutlak.Sıfır

3.1.2019 15:03:03

+2
Xbox One X hem güç olarak, hem sessizlik olarak hem de oyun olarak kullandığım en iyi oyun cihazlarından birisidir. Kullanmayan bilemez gayette kendine çekecek bir sürü güzel özelliği var.

William Munny

3.1.2019 14:49:23

0
bu konsol dünyasında at koşturmak kolay değil, insanlar geçmişten süregelen oyuncularla farklı bağları var... kitle çekmek zordur .. insanlar oyun platformlarını çok mecbur kalmadıkça değiştirmezler.. maksat en güçlü konsol yapmak değil bunu Xbox One X de gördük zaten , konsolu çekebilecek figürler olmalı ya da ilgi çekebilecek şeyler şu an buna en müsait isim Segadır ama onunda pek bu işe yanaşacağını sanmıyorum.. çıkar ve ne sunacağını görürüz... ama pek tutunacaklarını sanmıyorum

Dhalsim

3.1.2019 14:21:05

0
Atarinin yeni konsolu ne alemde, Sega tekrar şu konsol işine girse derken Mad box geliyor..Hem de piyasadaki en hızlı pcden 2 yıl önde gibi çok çok iddialı bir söylemle..Koca koca şirketler tamam da slightlymad ne kadar büyük bir firma ki ?

JESKO

3.1.2019 13:34:30

+1
Tutmaz.

Mutlak.Sıfır

3.1.2019 13:33:14

+1
Yap 5 tane konsoluna özel AAA yapım, bir fanboy kitlesi oluştur sonra konsol kendi kendini götürür.

BSC Misafiri

3.1.2019 13:21:46

0
Mesele kendine özel konsol çıkarmak değil ki. 3. parti oyunlar için konsol alan adam bile yeni çıkacak xbox konsolunu alır çünkü halo,forza motosport ve horizon, gears gibi serileri var tamam yetersiz ancak adamlar bünyelerine çok önemli 7-8 tane stüdyo kattılar. Hatalarından ders almışlar gibi. Umarım Sony'in hikaye temelli oyunlardaki başarısını görüp saçma sapan online oyunlar yaptırmazlar. Peki bu mad box özel oyunlar çıkartacak mı?

BSC Misafiri

3.1.2019 12:47:39

+1
Ne gerek var oyunları bölmeye git mikroyla anlaş
  • 1
  • 2
  • 3
  • Siz de aşağıdaki form aracılığıyla yorum yapabilirsiniz.
Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Project Cars 2
+ TAKİBE
AL
6 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız