Gizle
Kullanmakta olduğunuz tarayıcı güncelliğini yitirmiştir. Bölüm Sonu Canavarı, sorunsuz bir gezinti için tercih ettiğiniz tarayıcının en güncel sürümünü kullanmanızı önerir.
Mobil Sürümü Görüntüle »

Tomb Raider 9 Duyuruldu, İlk Bilgiler!

Oyunun yapısı kadar yaratıklarda da büyük değişime gidilmiş
Dün ilk artwork'u yayınlandığında dedikodu olarak dolaşan yeni Tomb Raider oyununun duyurusu yapımcı firma Crystal Dynamic tarafından yapıldı.
 
İlk artwork çalışmaları ve bilgilerin yayınlandığı oyun çok büyük değişiklikler ile karşımızda olacak. Bu büyük değişikliklerde Square Enix'in parmağı var mı bilinmez ama bu değişimin seri adına yeni bir kan olacağını düşünüyoruz.
 
Öncelikle Crystal Dynamic seriyi yeniden başlatma kararı almış. Hikaye olarak yeniden başlatma mı olacak bilinmez ama bu yeniden başlatmanın oyunun yapısında olacağı şimdiden bilinen bir gerçek. Tomb Raider serisi için bir ilk olan M değerlendirmesi ile çıkacak oyunun eski oyunlara göre çok daha karanlık bir yapıda olacağı kesin gibi.
 
Seri adına en büyük yeniliklerden birisi de hikayenin artık açık bir dünya (Open World) üzerinden işleneceği. Hikayesi çizgisel ilerleyen bir oyun için bu uygulamanın nasıl olacağı ise şimdiden merak konusu.
 
Oyunun konusu  ise çeşitli yaratıkların bulunduğu gizemli bir Japon adasında başlayacak. Yakalandığı fırtına sonrası bu adaya sürüklenen Lara Croft adanın gizemini çözmeye çalışacak. Oyunun ada dışında bir mekanda geçip geçmeyeceği ise belli değil. Açık dünya uygulamasını düşünecek olursak, büyük bir adanın tamamına istediğimiz an gidebileceğimiz fikri de akıllara gelmiyor değil.
 
Oyunda avcı olduğumuz gibi kimi zamanda bazı yaratıkların avı haline gelebileceğiz. Bu da kaçma ve gizlenme olayını oldukça önemli bir hale getirecek. Silahlar daha çeşitlendirilmiş olacak. İlk yayınlanan artwork te görebileceğiniz gibi ok ve yay gibi çeşitli silahlar kullanabileceğiz. Oyunda değişen hava şartları bulunacak. Tabi serinin değişmez kuralı bulmacalara da oyunda oldukça yer verilecek.
 
Yeni Tomb Raider oyunu her yönü ile oldukça farklı bir yapım olarak karşımıza çıkacak gibi. Square Enix Europe'nin dağıtımını yapacağı oyun PC, Xbox360 ve PS3 için geliştiriliyor. Ne zaman piyasada olacağı ise şu an için belli değil.
 
Oyunun yayınlanan ilk artwork çalışmalarına ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberin bağlantısı
URL
Kaynak Tomb Raider 9 Squre Enix Europe Crystal Dynamics
Bedava Mirror's Edge İndirilebilir İçeriği Uncharted 2 Yapımı Sona Yaklaşıyor

İçeriğe ait yorum yok

Mesajınız
Üyeyim Üye Değilim

DonanımHaber üyeliğinizi kullanabilirsiniz.

E-Posta (Onay için gerekli.)

KÜNYE
Tomb Raider ÇOKLU PLATFORM
+ TAKİBE
AL
129 kişi bu oyunu takip ediyor.
Kullanıcı Videosu Yükle ▲ Siz de video yüklemek için tıklayınız